Bez kategorii23 sierpnia 2019by PrimLeanLEAN JOURNEY

Lean Journey – rozpoczynamy transformację Lean.

Czy zdarzyło Ci się kiedyś przyglądać się pracy kogoś, kto znajduje się w ścisłej czołówce w jakiejś dyscyplinie: przedsiębiorcy, sportowcowi, mówcy motywacyjnemu, trenerowi czy artyście?

Ja często obserwuję najlepszych i zawsze mnie zaskakuje jak naturalnie i bez wysiłku takie osoby wydają się wykonywać swoje zadania. Czasami to, co robią zdaje się być poza zasięgiem normalnego człowieka. Szczególnie gdy obserwator zajmuje się daną dyscypliną dorywczo lub tylko w weekendy.

Najlepsi mogą Ci powiedzieć nie tylko o tym, ile czasu zajęło im dojście do takiej biegłości i jak to zrobili, ale też, że ten proces nada trwa i nigdy się nie skończy — zawsze mogą być jeszcze lepsi.

Gdy Ty będziesz wyruszać w swoją podróż Lean, to możesz odnieść wrażenie, że przypomina to naukę jazdy od pierwszej lekcji kursu na prawo jazdy do stania się kierowcą wyścigowym. To coś nowego, innego i czasem nie będzie Ci z tym wygodnie. Metody i zasady Lean Manufacturing mogą Ci się wydawać dziwne lub sprzeczne z Twoją intuicją. Jednak z czasem, dalszą nauką i pełnym dyscypliny wytrwałym praktykowaniem Lean staniesz w czołówce Twojej branży.

Jednak, aby rozpocząć swoją podróż, koniecznym jest uczynić pierwszy krok – tylko jaki.

Zastanów się co definiuje firmę, która prosperuje przez dłuższy czas?

Share