Bez kategorii18 sierpnia 2019by PrimLeanCzym jest Lean Manufacturing dla mnie?

Lean Manufacturing to zdroworozsądkowe podejście do zarządzania firmą bazujące na ciągłym rozwoju pracowników i doskonaleniu procesów dla realizacji strategii organizacji.

Przemysław Rychlewski

Czym jest rozwój ludzi?

To zbudowanie takiej kultury organizacyjnej w której każdy ma możliwość wykorzystania swojego pełnego potencjału wiedzy i umiejętności poprzez tworzenie rozwiązań, które dają mu możliwość realizacji postawionych przed nim zadań i realnego wpływu na kształt organizacji.

Czym jest doskonalenie procesów?

To nieustanne poszukiwanie sposobów na lepsze działania procesów funkcjonujących w organizacji w kontekście dostarczania oczekiwanej wartości dla klienta [jakość – koszt – czas dostawy].

Termin Lean można opisać w następujący sposób:

➡️Szacunek do ludzi przede wszystkim. [Tu nie chodzi o mówienie sobie dzień dobry i uśmiech, chociaż to też 😀].

➡️Perspektywa długoterminowa – strategia organizacji – tzw. prawdziwa północ jako cel nadrzędny.

➡️Zdefiniowanie wartości dla klienta i utrzymanie ciągłego skupienia na dostarczeniu jej klientowi.

➡️Wykorzystanie technik, metod i narzędzi do redukcji zmienności i eliminacji strat.

➡️Stworzenie płynnego przepływu produktu i informacji — w sposób efektywny dodający wartości.

➡️Dostarczanie dokładnie tego, co jest potrzebne, w odpowiednim czasie, w oparciu o zapotrzebowanie klienta.

➡️Zaangażowanie wszystkich szczebli organizacji w tym zarządu i właścicieli w proces stałego uczenia się i codziennego doskonalenia.

➡️Zarządzanie w oparciu nie tylko o wyniki, lecz również̇ o to, jak są̨ one osiągane, gdzie powstaje wartość dla klienta i mające na celu rozszerzanie kompetencji pracowniczych.

➡️Budowanie długoterminowych relacji ze wszystkimi udziałowcami, jak również̇ pracownikami, menedżerami, właścicielami, dostawcami, dystrybutorami, klientami, lokalną społecznością̨, społeczeństwem i środowiskiem.

Lean Manufacturing oznacza mniej w wielu aspektach — mniej marnotrawstwa, krótszy czas cyklu, mniej dostawców, mniej biurokracji.

Lean oznacza również̇ więcej — więcej wiedzy pracowników i więcej ich praw, większą elastyczność́ organizacyjną firmy i większe możliwości, większą produktywność́, bardziej usatysfakcjonowanych klientów i więcej długoterminowych sukcesów.

⁉️Wiesz jak skutecznie zmienić swoją organizację w szczupłe przedsiębiorstwo?

‼️My wiemy! Rozpocznij swoją podróż Lean z nami.

Share